Nove Coat: Як родина шиє стильні пальта із шерсті за нормальними цінами

Nata Vinnichuk
6 min readSep 9, 2019

--

@UaBrand — телеграм-канал про українські бренди

Nove Coat — український бренд пальто. Стильні, якісні і за помірними цінами. Так думала я до початку інтерв’ю. Виявилося ж, що за брендом стоїть ціла сім’я. Вони разом працюють, підтримують одне одного, знають кожне своє пальто і пам’ятають клієнтів.

Рік тому я купила у них в студії на Печерську світло-блакитне вовняне пальто. Світле, тепле і м’яке, воно стало причиною любити холодну осінь. А ставлення до клієнта привело мене сюди знову, щоб познайомитися ближче.

Ксенія, Тамара і Майло

Про кожну модель Ксенія і Тамара (дочка і мама) можуть розповідати багато і натхненно, а ось про свою роботу говорять дуже скромно. Прочитайте інтерв’ю, підпишіться на їх Instagram і якщо у вас ще немає пальто, не роздумуючи купуйте Nove coat. Чому? Читайте!

Ксеня

Почали шити пальто в 2009 році. Тамара — моя мама, вирішила зосередитися саме на пальто, тому що класних тоді не було. А вона шила лаконічні, стильні.

Два роки тому приєдналася і я. Мені завжди подобалося фотографувати, я й тут фотографувала іноді. Займалася архітектурою. А це ж те ж саме, по суті: пропорції і кольори, вигадувати — втілювати.

Я допомагаю вигадувати ідеї, залучаю нових клієнтів через соцмережі, домовляюся з новими шоурумами про реалізацію пальто, з фестивалями і маркетами — про участь. Мама ж — конструктор. На ній технічна частина пошиття і ще вона домовляється з нашими “старими” точками реалізації.

Придумуємо моделі разом. Буває, відштовхуємося від тканини. А іноді навпаки — є вигадка і під неї знаходиться тканина.

Крім виробництва в Києві, ми відшиваємо ще на фабриці, невеликими партіями. Класичні моделі шиються там. Все експериментальне шиємо тут.

Сімейна справа

Свій магазин відкрили два роки тому. Приміщення, в якому шоурум і виробничий цех ми купили.

Команда складається з 7 осіб. Я, Тамара, Віктор, він же тато. Він займається документами, договорами, фінансами. У нас дуже сімейна справа, тільки сестра не приймає участь. Ще працюють три майстри і один конструктор, мама все одна “не вивозить”.

Виходить, сім чоловік і пес. Їздимо з ним тричі на тиждень на роботу разом. Буває, люди спеціально приїжджають з дітьми, щоб з Майло пограти. Дуже засмучуються, якщо його немає. Ми відкупаємося цукерками. (Сміється).

Тамара: Шлях до Nove Coat

У 2009 році ми починали з компаньйоном, через 2 роки розійшлися. Стартовий капітал тоді був $40 тисяч. За ці гроші ми розробили моделі, розкроїли лекала і відшили на фабриці. Тоді ми називалися інакше.

Перші півтора року йшли в нулі, весь прибуток був у залишках. До кінця другого року ми знайшли своїх клієнтів, все стало стабільним, але потім трапився наш розрив, стрес і знову почали усе з початку.

З 2011 року ми стали Nove Coat. Знаєте, що означає назва?

Моя улюблена цифра 9 і виявилося, що по-італійськи дев’ять — nove. А ще це співзвучно з українським “нове”, вирішили так і назвати.

Коли почали Nove Coat наші клієнти говорили, що ми стали зовсім іншими, змінилися кардинально. Я щось вигадувала, відшивали на дому з дівчатками. Приносила зразки додому, а Ксеня міряла і питала: “це моє?”. Значить, їй сподобалося. А тато виходив і говорив: “Боже, який жах!”. І ми з Ксюшею переглядалися і розуміли — треба шити (сміються).

Я існувала віртуально, робила лекала, з майстром-надомницею відшивали зразок і відправляли на виробництво. Не було можливості шити потроху, відразу треба було відшивати партію, а це певний ступінь ризику. ( “Чуйка”, з посмішкою додає Ксюша).

Через два роки свого окремого існування я відчула себе впевнено. У рік продавалося до 2000 тисяч виробів. При мінімальних моїх витратах — не було приміщень, не було оренди, не було чогось. Зараз важко, але всім важко.

Ціни

Ми купуємо хороші тканини і наверх, і всередину. Це гарно і нам подобається з такими тканинами працювати.

У деяких виробників 2500 гривень — це ціна пальто вже в продажу, а у мене — це собівартість.

Середня ціна пальто — 5 тисяч гривень. Але це повноцінне довге пальто на підкладці.

Спочатку ательє не було як такого, але був цех, і логічним кроком стало відкриття індивідуального пошиву.

Люди не завжди розуміють, чому в пошитті річ дорожче, ніж готова в магазинах. А все ж залежить від кількості тканини, що закуповується, її якості, часу роботи майстра.

Як рахуємо цінність? Наприклад, пальто коштує 5 тисяч гривень. Наша відпускна — 3 тисячі. 50% — це націнка магазину. Це не дуже велика маржа і за умови, що шиємо на виробництві. Якщо шиємо у нас, виходить дорожче. Але зараз намагаємося зрівняти ціни.

Шиємо, в середньому 2500 пальто в рік. Ми маленькі для досить серйозного виробництва. У нас близько 30 різних моделей пальто.

Клієнти

Наші клієнтки — жінки 25–40 років. Часом приходять прекрасні жінки за 60 і це дуже нас тішить.

Ще серед клієнтів є люди, які живуть закордоном, але їм подобаються українські штуки. Коли приїжджають до Києва, завжди приходять до нас.

І ще люди, які не дуже фанатіють від походів по магазинах. Вони до нас приходять і на півроку собі гардероб організовують. У нас же ще ательє, і в таких питаннях дуже важливо знайти “свого” майстра.

Дізнаються про нас через Instagram або шоурум. Знаходять на маркетах або в шоурумах, а потім пишуть безпосередньо нам. Ми представлені в магазині “Всі. Свої”, в “Вікно у двір”, 482 store, в “Метрограді” є точка.

Колись у нас пальто брали дівчатка, закуповували ще Mango і продавали в магазинах по регіонах. Правда, наші бірки відрізали, щоб думали, що всі речі імпортні. Ми тоді злились дуже. А потім люди почали повертатися саме за нашими пальто. Тоді і перестали відрізати бірки.

Підхід до справи

Тканини ми привозимо з Італії. Зараз їздимо раз на рік, в кінці зими — на початку весни. Хочемо їздити двічі, щоб на літо теж брати тканини. Їздимо в містечко Прадо, в районі Флоренції. Це “пальтовий” регіон, тут багато саме пальтових тканин. Містечко досить відоме, там багато фабрик було, багато тканин.

Коли їздиш сам, ти впевнений в тканині. Ти її сам вибрав, купив, привіз і розумієш, що можна пошити і як річ буде носитися. Коли купуєш тканини у закупівельників, результат не завжди передбачуваний.

Фурнітура теж італійська. Правда, виявилося, що кнопки і магніти краще китайські. Вони міцніші і не чіпляють інший одяг, колготки.

Нам важливо, щоб навіть всередині виробу було красиво. Для підкладки купуємо дорогі, віскозні, яскраві тканини. Ми не підбираємо синю підкладку до синього пальто. Ми робимо, що гарно і яскраво.

Коли були в Італії, зайшли в кафе і господар виходив у зал, спілкувався, мало не посуд мив. І це настільки тепло і класно, дуже підкуповує. Ми теж керуємося таким принципом.

У нас не стоїть завдання обдурити і втюхати, щоб людина більше не повернулася. Ми так не працюємо.

Ми і на всіх маркетах самі продаємо. Неможливо уявити, як це, щоб інша людина продавала твої речі. Він же не розкаже, не покаже, як треба. Тому ми всюди самі.

📍 бульвар Лесі Українки, 5а

Сторінка Nove Coat в Instagram — https://www.instagram.com/nove.coat/
Атель —
https://www.instagram.com/nove.atelier/.

--

--

No responses yet